מוהל

אם נולד לכם בן זכר, אתם בוודאי מתחילים להיערך לקראת ברית המילה אשר תערך ביום השמיני להיוולדו וזאת כמובן אם הכל היה תקין מבחינה רפואית. אירוע ברית מילה הוא אירוע שמעורר לא מעט חששות בקרב ההורים ועל כן, בכדי להפיג את החששות המדוברות יש לבחור מוהל מקצועי ומומחה בתחום אשר ניתן לסמוך עליו באופן מוחלט. בארגון ברית יוסף יצחק תמצאו לא מעט מוהלים מומחים וכן רופאים מוהלים אשר מבצעים את הברית לשם מצווה. הארגון קיים כבר 34 שנים ומציע עריכת ברית מילה לכל יהודי, בכל גיל ובכל העולם. ניתן לסמוך על המוהלים של הארגון בלב שלם.

מה ההבדל בין מוהל מומחה לבין רופא מוהל?

אם אתם תוהים מה כוללת הסמכתו של מוהל מומחה הרי שהיא כוללת גם הכשרה בפן ההלכתי, בנוסף להכשרתו מעשית. רופא מוהל מוסמך לבצע ברית מילה מתוקף היותו מומחה בתחום ניתוחי פין וזאת בשל העובדה שהוא מומחה בתחום מערכת השתן והפין. לגבי החלק ההלכתי, עליו לקבל גם את ההסמכה ההלכתית הנדרשת בכדי לעסוק בעשיית ברית מילה בהתאם לכללי הטקס היהודי. בטקס ברית מילה למעשה מסירים את העור של העורלה. כל מוהל יבצע את הברית בדרך קצת אחרת, כך לדוגמא ישנם רופאים דתיים אשר יבצעו את הברית בדיוק כפי שמבצע אותה מוהל דתי מומחה. יחד עם זאת חשוב להבין שרק רופא מוהל הוא בעל הסמכות לתת לתינוק טרם ביצוע ההליך הרדמה מקומית, כל מוהל רגיל לעומת זאת רשאי להשתמש במשחה מאלחשת לתינוק טרם הוא מבצע את החיתוך. בין רופא למוהל יש הבדל בהכנה בין המכשור שבו מתבצעת הברית ובטיפול לאחר הברית. כל הכלים כמובן שחייבים להיות סטריליים.

כיצד שומרים על הבריאות של התינוק בברית

בכדי לשמור על התינוק במהלך הברית בין אם בוחרים ברופא מוהל ובין אם בוחרים במוהל מומחה ומוסמך חשוב מאוד לוודא כי הוא משתמש בערכה סטרילית וחד פעמית לצורך ביצוע ההליך.  חשוב לדעת כי הסיבוך העיקרי של הברית הוא לרוב לא זיהום אלא דימום. לכן, יש מוהלים שמבצעים חבישה הדוקה לצורך מניעת הדימום אך חשוב לדעת שגם חבישה הדוקה יכולה להסב נזק שכן היא יכולה לחסום את אספקת הדם לראש הפין ועל כן אם המוהל חבש את התינוק יש לוודא כי ראש הפין שלו ורדרד. יש מוהלים שמשאירים חבישה שיורדת מעצמה במקלחת ויש מוהלים שכלל לא משאירים חבישה. כדאי מאוד לוודא שמוהל יגיע גם יום לאחר ברית המילה בכדי לוודא שהכל בוצע כהלכה וכי מצבו של התינוק טוב.

אם אתם מחפשים מוהל מקצועי ומנוסה או רופא מוהל, צרו קשר עם ארגון ברית יוסף יצחק. 1-800-222-770

הוספת מאמר לאתר?

    קידום אתרים בישראל קידום אתרים בישראל
    דילוג לתוכן