דרכון ליטאי

ליטא היא אחת מן המדינות הבלטיות והינה חברה מלאה באיחוד האירופאי מאז שנת 2004. אזרחיה זכאים להנפיק דרכון ליטאי שמעניק יתרונות רבים וזכויות נרחבות, לא רק בליטא עצמה, אלא גם ברחבי מדינות האיחוד האירופי, שכן דרכון ליטאי נחשב לדרכון אירופאי לכל דבר. לצורך השגת דרכון ליטאי, השאלה הראשונית והיסודית היא מי זכאי לאזרחות ליטאית. הזכאות לדרכון ליטאי כרוכה בשיקולים רבים, אך עם זאת, יש לציין כי שיקול הדעת הבלעדי להענקת אזרחות ודרכון ליטאי הוא בידי הרשויות הליטאיות.

יתרונות בהחזקת דרכון ליטאי

דרכון מסוג ליטאי מאפשר מגורים חוקיים ומעבר חופשי בין מדינות, בליטא, כמו בשאר המדינות הכלולות באיחוד האירופאי. בנוסף, הוא מאפשר לעבוד ולהתפרנס במדינות האיחוד האירופאי באופן חוקי. הדרכון הליטאי גם מאפשר ללמוד במוסדות להשכלה גבוהה עם תנאי קבלה נוחים ובעלויות מסובסדות בחלק מן המקרים. יתר על כן, מחזיקי הדרכון הליטאי זכאים לזכויות והקלות בכל הקשור להקמת עסקים או ביצוע עסקאות נדל״ן במדינות האיחוד האירופאי. הדרכון הליטאי מאפשר בין היתר כניסה ללא ויזה למדינות מסוימות בעלות הסדרים דיפלומטיים עם ליטא, וכן מאפשר כניסה ללא ויזה גם לארה"ב, היות וליטא נכללת בתוכנית ESTA האמריקאית.

מעוניינים בדרכון ליטאי?

החיים בישראל מורכבים ומאתגרים, לרבות נוכח התמודדות היומיומית עם המצב הביטחוני ועד יוקר המחייה. לכן, החזקה באזרחות נוספת קוסמת לישראלים רבים, גם אם כיום הם מסופקים מהחיים שלהם בארץ ולא רואים את עצמכם עוברים לגור במדינה אחרת. יתרה מכך, דרכוןשל ליטא מאפשר בקלות מעבר בין מדינות האיחוד האירופאי וכן כניסה לארצות הברית ולמדינות נוספות ללא הצורך בהוצאת ויזה, ולכן הוא בעל דירוג גבוה ברשימת דירוג הדרכונים ומבוקש מאד. לצורך הוצאת האזרחות הליטאית יש להוכיח ולעמוד בתנאים רבים, לספק נתונים, מסמכים וראיות מספקות בהתאם לדין הליטאי ולפי דרישות ומדיניות משרד ההגירה הליטאי. בין אם התחלתם לבחון את האפשרות להוצאת דרכון של ליטא ובין אם נודע לכם על האפשרות הזו רק לאחרונה, במשרד זאב ליסון ושות' תוכלו לקבל ייעוץ בבדיקת זכאות לקבלת הדרכון הליטאי וכן טיפול וליווי מקיף בהליך הסבוך של הוצאת דרכון שהוא ליטאי.

הוספת מאמר לאתר?

    קידום אתרים בישראל קידום אתרים בישראל
    דילוג לתוכן