גמילה מאלכוהול

התמכרות לאלכוהול מתפתחת באופן הדרגתי לבעיה כרונית חמורה שגורמת נזק חמור לבריאות הנפש והגוף. אלכוהוליזם בא לידי ביטוי בחוסר יכולת לחדול מצריכת אלכוהול גם כאשר קיימת כבר מודעות לנזק שהאלכוהול גורם לגוף. סממן נוסף של אלכוהוליזם הוא תלות פיזית של הגוף באלכוהול בעוד הכמות עולה בהתמדה. במצבים של התמכרות נדרשת כמות עולה של אלכוהול להשגת ההשפעה שהתקבלה בעבר מצריכת כמות קטנה הרבה יותר. מרכז ויקטוריה רנסנס מציע תכניות גמילה מאלכוהול במסגרת של אשפוז מלא לגמילה פיזית ורגשית. את תהליך הגמילה מלווה צוות מקצועי ומנוסה במטרה לסייע לכל מטופל להשלים בהצלחה את הגמילה ולחזור לחיות חיים נורמטיביים.

תסמיני גמילה מאלכוהול

פנייה אל מכון גמילה מעוררת חשש בעיקר בגלל חוסר מודעות להליך הצפוי. הכול מסכימים שגמילה מהתמכרות לאלכוהול אינה פשוטה אך עם התמיכה הנכונה תצליחו לעשות זאת. גמילה פיזית מאלכוהול מלווה לעתים בתחושת רעד, הזעה מוגברת וגם הזיות. הצוות הרפואי במרכז ויקטוריה רנסנס משגיח מקרוב על הגמילה הפיזית ומסייע בהקלה על התסמינים. בתחילת הליך הגמילה צפוי גם עיסוק אובססיבי באלכוהול. מבחינה רגשית גמילה מאלכוהול מעוררת קשיים, חרדות, דיכאון, התקפי זעם. כל הרגשות שבעבר דוכאו באמצעות אלכוהול מתפרצים עם הפסקת הצריכה.

מה גורם להתמכרות לאלכוהול?

  1. גורמים פסיכולוגיים
  2. השפעה של הסביבה
  3. תורשה

אורח חיים רווי מתח ולחץ עלול להעלות את הסיכון להתפתחות של בעיית התמכרות לאלכוהול. נטייה לדיכאון וחרדות נפוצה גם כן בקרב מכורים לאלכוהול. סביבה שמעודדת צריכה מופרזת של אלכוהול באופן יומיומי מעלה גם כן את הסיכויים להתפתחות של אלכוהוליזם. אם יש במשפחה הקרובה אלכוהוליסטים הסיכון להתמכרות עולה באופן משמעותי.

מה מרגיש אדם מכור לאלכוהול?

אלכוהוליזם מתבטא ברצון עז לצרוך אלכוהול בכל רגע נתון. אלכוהוליסטים פותחים את הבוקר עם משקאות אלכוהוליים ללא יכולת להפסיק להגביל את הצריכה. העמידות של הגוף בפני השפעת האלכוהול עולה לאחר צריכה ממושכת ונותר מצב בו נדרשת כמות גדולה של אלכוהול להשגת תחושת שכרות. אלכוהוליסטים לרוב נוהגים לשתות לבדם בסתר. השפעות שליליות של התמכרות לאלכוהול מתבטאות בפגיעה בזיכרון, בעיות כלכליות, קשיים בזוגיות עם גירושין, אבדן עניין בתחביבים. מעוניינים לקבל פרטים נוספים על הליך גמילה מאלכוהול במוסד רפואי מהטובים בתחום? חייגו עכשיו אל ויקטוריה רנסנס ליצירת קשר חייג עוד היום 1-800-205-077.

הוספת מאמר לאתר?

    קידום אתרים בישראל קידום אתרים בישראל
    דילוג לתוכן